Zapraszamy do udziału w naszych konkursach gęsinowych: konkursie plastycznym dla dzieci oraz na relacje ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej dla rodzin. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, między innymi zestaw rowerów dla rodziny, sprzęt gospodarstwa domowego, gry, i przybory plastyczne.

 

Temat tegorocznego konkursu plastycznego to ,,Farbką, kredką, ołówkiem…-kolorowa gęś”. Prace w konkursie plastycznym mogą być wykonane w dowolnej technice, a ich wielkość nie może przekraczać formatu A3. Nagrodzimy autorów najlepszych prac. Regulamin konkursu. Ubiegłoroczne prace plastyczne.

Konkurs na relację jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, na którym będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny. Ubiegłoroczne relacje.

Od 12 listopada zapraszamy do nadsyłania relacji z przygotowań i biesiadowania w gronie rodzinnym. W relacji powinny znaleźć się zarówno zdjęcia i filmy oraz sprawozdania tekstowe z rodzinnego biesiadowania, jak i własne przepisy na potrawy z gęsiny. Ważna informacja dla wszystkich potencjalnych uczestników: w tym roku po raz pierwszy w regulaminie konkursu na relację gęsiową wprowadziliśmy zapis, iż w zabawie mogą uczestniczyć jedynie osoby, które nie zostały nagrodzone lub wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu. Kompletny regulamin.

Relacje można przesłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu Marszałkowskiego (Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219) lub elektroniczną (na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub dostarczyć osobiście. Prace plastyczne należy dostarczać wyłącznie pocztą tradycyjną na adres urzędu. Termin nadsyłania zgłoszeń w obu konkursach upływa 18 listopada. W przypadku przesyłania pracy pocztą, liczy się data wpływu przesyłki do Urzędu Marszałkowskiego.

W tym roku marszałek Piotr Całbecki przekazał dla mieszkańców regionu 2000 świeżych gęsich tuszek, które już wkrótce będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez regionalne i lokalne media na terenie całego województwa. Zwycięzcy konkursów odbiorą smakowite nagrody 5 listopada w wyznaczonych miejscach naszego województwa. Więcej o konkursie. Ci z Państwa, którzy chcieliby, aby relacja z ich rodzinnego obiadu znalazła się w mediach, mogą zgłaszać się do Katarzyny Ocickiej (tel. 56/62-18-344, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Chętne osoby skontaktujemy z redakcjami lokalnych i regionalnych mediów, które na swoich łamach pokażą, jak rodzinnie świętujemy w regionie Dzień Niepodległości.

Zapraszamy także do spróbowania swoich sił w konkursie literackim ,,Gęsim piórem na cześć gęsiny". Zadaniem jego uczestników jest napisanie humorystycznych, czterowierszowych utworów na cześć gęsiny. Wszystkie wiersze będą zamieszczane na stronie czasnagesine.pl. Do autorów najlepszych rymowanek trafią zestawy świątecznych produktów spożywczych. Szczegóły na temat konkursu zostaną ogłoszone w specjalnej gazecie-jednodniówce, dystrybuowanej między innymi podczas Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gęsiny w Przysieku (11-12 listopada).

Więcej informacji o ubiegłorocznych konkursach.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego